Editorials

(on 2012-10-04)

PRESES PAZIŅOJUMS: ŠAJĀS VĒLĒŠANĀS BALSO AR SAVU MAKU, BALSO PAR WIKILEAKS

Trešdien, 3. oktobris, 08:00 BST

Palīdzi WikiLeaks nākamos četrus gadus vadīt ASV

WikiLeaks uzsāk ASV vēlēšanu kampaņu.

Pagājušajā piektdienā, 28. septembrī, Pentagons atkal draudēja WikiLeaks. Pentagona pārstāvis Džordžs Litls pieprasīja, lai WikiLeaks iznīcina savas publikācijas, tai skaitā Irākas kara reģistrācijas žurnālus, kuri atklāja vairāk nekā 100,000 civiliedzīvotāju slepkavības. Litls sacīja: «ASV piederošas slepenas informācijas ilgstoša atrašanās WikiLeaks valdījumā nozīmē ieilgušu likuma pārkāpumu». Pentagons arī vēlreiz «brīdināja Asanža kungu un WikiLeaks», lai tas pārtrauktu «izlūgties» materiālus no ASV militāristu ziņotājiem.

Atbildot uz to, WikiLeaks ir nolēmis iesaistīties ASV vēlēšanu kampaņā.

ASV valdība apgalvo, ka Asanža kungs un WikiLeaks organizācija atrodas tās jurisdikcijā. Atbildot, mēs noliekam Obamas valdību mūsu jurisdikcijā. Visi amerikāņu skolēni tiek mācīti, ka tikt pakļautam likuma varai bez pārstāvības ir netaisnīgi. Tas ir amerikāņu revolūcijas mugurkauls. Mēs atklāti paziņojam mūsu pārstāvību un tagad uzsākam kampaņu, lai pārveidotu demokrātu un republikāņu balsis par WikiLeaks ekonomisko un politisko atbalstu un ASV konstitūcijas pirmās nodaļas vērtību atbalstu. Šajā vēlēšanu dienā nebalsojiet par republikāņu vai demokrātu partijām. Tā vietā atdod vienīgo balsi, kurai ir nozīme. Balso ar savu maku – balso par WikiLeaks.

Demokrātu partija apsolīja padarīt valdību atvērtu, bet tā vietā tā būvē valsti valstī, pakļaujot gandrīz piecus miljonus amerikāņu valsts drošības pārbaudes sistēmai. Tā ir klasificējusi vairāk dokumentu nekā jebkura iepriekšējā valdība, klasificējot pat procesu, ko izmanto, lai izlemtu, kurš dzīvos un kurš tiks nogalināts. ASV valdība drāžas uz anti-utopiju: slepeni likumi, slepeni procesi, slepeni budžeti, slepeni sanācijas plāni, slepenas slepkavības, slepena masu spiegošana, slepenas bezpilotu lidmašīnas un slepena ieslodzīšana bez apsūdzības uzrādīšanas. Padomju Savienības sabrukums būtu varējis novest līdz tam, ka ASV atsakās no «drošības valsts» statusa, taču bez morālās konkurences no citas sistēmas puses tā ir izaugusi nekontrolēti, lai ietekmētu gandrīz katru amerikāņu pamatnostādni. Vēl četri gadi tajā pašā virzienā nav pieļaujami.

Obamas valdība turpina veikt «visas valdības» «nepieredzēta mēroga un dabas» izmeklēšanu iekš WikiLeaks un tās cilvēkiem. Tā ir veicinājusi ārpustiesas banku blokādi pret organizāciju un ir turējusi iespējamo WikiLeaks informācijas avotu Bredliju Meningu apstāķļos, kurus konstatēja Apvienoto Nāciju īpašais referents par spīdzināšanu Huans Mendess, kas līdzinājušies spīdzināšanai. Asanža kungs ir oficiāli atzīts par politisko bēgli, bet ASV vēstnieki brīdināja tādas valstis kā Šveice nepiedāvāt viņam patvērumu. Prezidents Obama ir nosaucis Bredliju Meningu par vainīgu pirms tiesas un viceprezidents Baidens ir nosaucis Džuljenu Asanžu par «augsto tehnoloģiju teroristu» . Obamas-Baidena kampaņa dižojās ar to, ka viņi veikuši kriminālvajāšanas pret divreiz vairāk valsts drošības ziņotājiem nekā «visas iepriekšējās valdības kopā». http://www.guardian.co.uk/commentis... . Tas nav pieņemami.

Politiķi vienmēr vēlēšanu laikā saka, ka jūsu lēmums noteiks nākotni. Bet kā tas ir bijis redzams Obamas valdības laikā, lēmuma pieņemšana par to, kurš nonāk formālā amatā, nav jēgpilna izvēle, jo, kad jūs ievēlējat savu partiju valdībā, jūs arī ievēlējat valdību, ieskaitot visas tās aģentūras un draugus, savā partijā. Tādējādi, partijas, kuras uzsāk darbu valdībā, tiek likvidētas kā iegrožota opozīcijas balss.

Bet pastāv vēl kāda cita iespēja.

Valdības aģentūras un korporācijas zina, ka zināšanas ir vara. Tāpēc viņi tērē burtiski miljardus, lai turētu savus plānus un darbus slepenībā no mums visiem.

Viņi zina, ka kopā mēs varam piespiest viņus rīkoties savādāk.

Tās bija WikiLeaks publikācijas, nevis prezidenta Obamas darbības, kas piespieda ASV valdību pārtraukt Irākas karu. Publicējot irākiešu bērnu slepkavības, WikiLeaks tieši motivēja Irākas valdību atņemt ASV militāristiem juridisko imunitāti, kas savukārt piespieda ASV atkāpties. http://www.salon.com/2011/10/23/wik...

Tās bija WikiLeaks publikācijas un tie bija pan-arābu aktīvisti, nevis Obamas valdība, kas palīdzēja izraisīt Arābu Pavasari. Kamēr WikiLeaks rādīja atklātībā diktatorus no Jemenas līdz Kairai, tikmēr viceprezidents Džozefs Baidens sauca Hosni Mubaraku par demokrātu, Hilarija Klintone sauca viņa valdību par «stabilu» un ASV valdība slepeni vienojās ar Jemenas diktatoru Salehu bombardēt viņa paša tautiešus. http://www.guardian.co.uk/world/201... http://www.worldaffairsjournal.org/...

Un tās bija WikiLeaks publikācijas, nevis Baltais nams, kas izraisīja ASV lielākā bērnu slimnīcas tīkla reformu. http://wikileaks.org/wiki/Report_on...

Pagājušajā gadā Pentagons tika pie 662 miljardiem dolāru, lai finansētu tā 2012. gada darbību jeb izveidotu «kara lādi». Lai WikiLeaks varētu turpināt savu darbu – panākt caurredzamību varenās institūcijās, publicējot nopludinātos dokumentus, lai ar vislielāko potenciālu vestu uz taisnīgākām pārvaldes formām, mums arī vajag uzbūvēt lielāku «kara lādi».

2010. gada decembra sākumā WikiLeaks ziedojumos saņēma 120,000 dolārus dienā no sabiedrības. Atsaucoties uz Vašingtonas spiedienu, un pilnīgi ārpus likuma, finanšu iestādes, ieskaitot Visa, MasterCard, PayPal, Bank of America un Western Union, izveidoja banku blokādi pret WikiLeaks, atņemot organizācijai 95% finansējuma. Kaut arī WikiLeaks ir uzvarējis katru tiesu līdz šim brīdim pret blokādi, šīs, ar Vašingtonu saistītās iestādes, turpina pārsūdzēt tiesu spriedumus.

Tāpēc turpmāko 34 dienu laikā, sākot no 2012. gada 3. oktobra, mēs uzsākam jaunu ziedojumu vākšanas kampaņu, kura darbosies līdz pat Vēlēšanu dienai - 6. novembrim.

Jūs joprojām varat ziedot WikiLeaks, izmantojot dažādas vienkāršas metodes, ieskaitot Visa, MasterCard un PayPal apkārtceļus. Šie ziedojumi tiek izlietoti, lai finansētu WikiLeaks publikāciju un infrastruktūras izmaksas un mūsu tiesu izdevumus cīņai pret finanšu blokādi. Mēs drīz gaidām atbildi par Visa apelāciju pret Islandes tiesas nolēmumu, kas paziņoja viņu blokādi par nelegālu, un tiek gaidīts, ka lēmumu pieņēmēji drīz tiksies mūsu Eiropas pret-monopolu banku lietā.

Ja jūs vēlaties ziedot Džuljena Asanža juridiskās aizsardzības izdevumiem, jūs joprojām varat izmantot savu kredītkarti, bet jums būs nepieciešams veikt atsevišķu ziedojumu Džuljena Asanža un WikiLeaks personāla aizsardzības fondam (Julian Assange and WikiLeaks Staff Defence Fund), kuru pārvalda un revidē Derek Rothera & Co. Pilnu informāciju variet atrast mūsu ziedojumu lapā. Jūs variet arī ziedot Bredlija Meninga aizsardzības fondam (Bradley Manning Defense Fund) no mūsu interneta vietnes.

«Cilvēka cīņa ar varu ir cīņa starp atmiņu pret aizmiršanu», Milans Kundera. Džuljens Asanžš (Julian Assange)

Šīs kampaņas URL ir: http://wikileaks.org/donate2012/

emailSend to Friend printPrint